Личное общение с гражданами Болгарии

подфорумы по интересам, свободное творчество и обмен мнениями по тематике сайта
Ответить
Евгения
Сообщения: 3514
Зарегистрирован: 10 янв 2012, 21:25

Личное общение с гражданами Болгарии

Сообщение Евгения » 15 окт 2016, 20:50

windcoast, здравейте.
Благодаря Ви за присъствието на форума и за добавените коментари.

windcoast
Сообщения: 64
Зарегистрирован: 10 сен 2016, 16:41

Re: Личное общение с гражданами Болгарии

Сообщение windcoast » 15 окт 2016, 23:57

Евгения, благодаря Ви за добрите думи и за коректното отношение. Именно доброто отношение и вниманието, което проявявате към всеки един участник в този форум, ме заинтригува и ме накара да се регистрирам тук. При първоначалното ми посещение тук, искрено се учудих и възхитих на Вашето търпение, такт и възпитание. Всичко това ме подтикна да се регистрирам на този форум и да се опитам да помогна на хора, които наистина имат нужда от това. За съжаление в последно време добрите хора като Вас все по-рядко се срещат в нашия забързан свят. Ето защо, ако човек харесва този тип хора, то той се научава да ги отличава на момента. От все сърце се радвам, че все още има хора като Вас! Още веднъж приемете моите най-искрени поздрави!

Знам, че в този форум хиперлинковете са забранени, но ще поставя линк от yоutube на едно изпълнение на кабагайда придружено с прекрасни пейзажи от България, но ако прецените, че поставеният по-долу линк не е удачен или нарушава правилата, моля изтрийте го от този пост.

https://www.youtube.com/watch?v=elOkNCu9Zbs&index=55&list=FLecCI9BZNy0FrqWjBoBbcTQ

Евгения
Сообщения: 3514
Зарегистрирован: 10 янв 2012, 21:25

Re: Личное общение с гражданами Болгарии

Сообщение Евгения » 17 окт 2016, 14:01

Благодаря за оценката, насълзиха ми се очите, честно. Имам чувството, че се познаваме с Вас. Довечера в къщи ще изслушам изпълнението и ще изгледам филмчето.
Спорна седмица :!:

Евгения
Сообщения: 3514
Зарегистрирован: 10 янв 2012, 21:25

Re: Личное общение с гражданами Болгарии

Сообщение Евгения » 18 окт 2016, 01:13

Изгледах го. Красивите картини от България във филмчето са много хубави, видяла съм и по-хубави наживо. Обаче, от звуците на гайдата на гайдаря Атанас Тодоров, насмалко щах да се разплача от носталгията. Благодаря, да сте жив и здрав.

windcoast
Сообщения: 64
Зарегистрирован: 10 сен 2016, 16:41

Re: Личное общение с гражданами Болгарии

Сообщение windcoast » 20 окт 2016, 13:19

Евгения писал(а):
windcoast писал(а):Ой.... пока писал свой ответ, Евгения уже ответила и ее ответ абсолютно правильный. Евгения Вы снова меня удивили!!! Сколько диплом и опит у Вас?!
Притежавам само една диплома, издадена от Санктпетербургския държавен университет за придобитата образователно-квалификационна степен "Специалист" (5 години в редовна форма за обучение) по специалността "Преводавател на български и руски език и летература". Дипломата ми е призната от България, имам удостверение от МОН за нострификация (признаване) на дипломата си. Опитът се трупа с годините от работата.
Здравейте Евгения! Не съм искал да бъда неучтив, но ако така Ви се е сторило, то приемете моите извинения!
Евгения писал(а):Притежавам само една диплома....
Не вярвам! ;) :)
Прочитайки Вашите отговори човек остава с впечатлението, че имате завършени поне няколко различни образования - филология, право, както и МИО, и нещо свързано с икономика и финанси. :)
Вижда се, че притежавате всичките тези знания. Съдейки по отговора Ви, означава че сте ги придобили по по-трудния начин, а именно чрез работа и трупане на опит, а не чрез изучаване в университет.
От личен опит знам, че за да се придобият толкова много и различни по своя характер знания, трябва наистина много труд, постоянство и себеотдаване. Браво!

Евгения
Сообщения: 3514
Зарегистрирован: 10 янв 2012, 21:25

Re: Личное общение с гражданами Болгарии

Сообщение Евгения » 21 окт 2016, 00:05

windcoast, добър вечер!
windcoast писал(а):Здравейте Евгения! Не съм искал да бъда неучтив, но ако така Ви се е сторило, то приемете моите извинения!
Евгения писал(а): Притежавам само една диплома....
Моля Ви се, в отговора ми няма и капка негатив.
windcoast писал(а):Съдейки по отговора Ви, означава че сте ги придобили по по-трудния начин, а именно чрез работа и трупане на опит, а не чрез изучаване в университет.
Придобила съм ги в процеса на работата (от 1981 г. съм си служител по граждански договор с МВнР в ГК на РБ в Санкт Петербург) и четейки през нощите законите на "моята мила родна страна".
windcoast писал(а):От личен опит знам, че за да се придобият толкова много и различни по своя характер знания, трябва наистина много труд, постоянство и себеотдаване.
Когато през приемното време на моето гише се появява нашенецът с куп нерешени проблеми в чужбина, съм длъжна да ги реша. И ако не съм компетентна да ги реша, съм длъжна да съм компетентна да ги реша. Решавам ги, проблемите на нашенците. Нямам писмени благодарности от тях нито до МВнР, нито до консулството. Обаче, те ми подаряват усмивките си, на пролет подаряват букетите от прекрасни божури, отгледани от тях в Русия, и бурканите с киселото мляко, което подквасяват вкъщи, пишат ми смс-ите за Коледа и рожденния ми ден. Ето - това е по-важно от всичко друго.
Извинете, по тази тема мога да пиша много, тъй като това ми е бранша в живота, но имам да превеждам за утре сутринта някои неща.
Спорен петък!

Ответить

Вернуться в «Тематические подфорумы»