Отношение к положению на Украине в Болгарии

Сергей Меркулов
Сообщения: 1118
Зарегистрирован: 31 янв 2012, 12:47
Откуда: Санкт-Петербург
Контактная информация:

Re: Отношение к положению на Украине в Болгарии

Сообщение Сергей Меркулов » 12 мар 2014, 09:43

Евгения писал(а):
Берли писал(а):Ведь всё когда-то начиналось с планов. Но "Южный поток", я уверен, построят.
Я не об этом, не о перспективных планах и "Южном потоке".
Евгения писал(а):после чего Болгария, как распределительный центр, будет поставлять газ в европейские страны – Румынию, Чехию, Польшу, Венгрию, и, возможно в балтийские страны
Меня это улыбнуло. Путина у газораспределительного вентиля я могу себе представить, а Плевнелиева - с трудом ;)
Да уж, маниловщиной попахивает. Газ будут доставлять в греческие порты, а греки - стало быть, ни при чем. Им самим газ не потребуется, по логике Плевнелиева. И почему в греческие порты, а не напрямую в болгарские, через проливы?

Берли
Сообщения: 485
Зарегистрирован: 18 ноя 2012, 23:41

Re: Отношение к положению на Украине в Болгарии

Сообщение Берли » 12 мар 2014, 13:46

Между прочим, в Белоруссию венесуэльскую нефть поставляют через Одессу. И говорят это дешевле.

Сергей Меркулов
Сообщения: 1118
Зарегистрирован: 31 янв 2012, 12:47
Откуда: Санкт-Петербург
Контактная информация:

Re: Отношение к положению на Украине в Болгарии

Сообщение Сергей Меркулов » 13 мар 2014, 15:02

Берли писал(а):Между прочим, в Белоруссию венесуэльскую нефть поставляют через Одессу. И говорят это дешевле.
Если это дешевле - как говорят - то вот бы и покупал ЕС нефть у Венесуэлы. Однако же, не покупает. И Америка тоже не больно расщедрилась, чтобы свои недра продавать Европе.

Сергей Меркулов
Сообщения: 1118
Зарегистрирован: 31 янв 2012, 12:47
Откуда: Санкт-Петербург
Контактная информация:

Re: Отношение к положению на Украине в Болгарии

Сообщение Сергей Меркулов » 13 мар 2014, 20:45

Вот комментарий некоего болгарина на новостном сайте болгарском http://offnews.bg/news/%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82-_12/%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%8F-%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8-%D0%B8-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE_309696.html#op277480
о сосредоточении русских танков у северовосточной границы Украины. Большинство прочитавших против этого комментария.
AF15:50 13 мар 201422
+ 6
- 19
Айде, айде, тез номера със “снимките” и с “очевидците” сме ги виждали и играли... Още косоварите в Македония ги “гласяха” за “фото” с всички екстри.
НОМЕРА подли ... отработени от американски съветници в Киев, те са там...
Ясно и категорично провеждана праволинейна политика днес в живота:
“Руският президент Путин е гарант на сигурността на руския свят. Русия не може да остане безучастна в случай на негативно развитие на събитията в Крим”. КОЙ ЛИ Е ГАРАНТ ЗА АНГЛОСАКСОНСКИЯ СВЯТ?!?!? – Обама от Кения ли?!?!? И ДНЕС И В МИНАЛОТО – МЕРАЦИ РАЗНИ - Въпрос (с НЕповишена трудност): Какви и чии интереси заработват англосаксите в Крим?!?!?! През 1920 г. Ленин продава Крим на еврейската Джойнт (САЩ), Сталин обаче го спасява за Русия –СССР. През 41-42 г. в Крим хазяйничат германците, руснаците с хиляди жертви го освобождават. През 54 г. след пиянски запой Хрушчов (украинец) присъединява Крим към Украйна (в рамките на СССР). А днес Чий го дирят англосаксите в Крим?!?!?


Если я правильно понял, комментарий этот - в поддержку России, 19-ти читателишкам он не пондравился.
Среди всего прочего, славяноязычная Македония - такая же часть Болгарии, как Белоруссия и Украина - части России.

Евгения
Сообщения: 3514
Зарегистрирован: 10 янв 2012, 21:25

Re: Отношение к положению на Украине в Болгарии

Сообщение Евгения » 14 мар 2014, 00:51

Сергей Меркулов писал(а):Если я правильно понял, комментарий этот - в поддержку России
На 200% да! Хотела перевести и этот комментарий, и другие, потому что прошла по ссылке и прочитала, но увлеклась другим постом на форуме, про Юрия Венелина, и вот, извините, времени не хватило. Говорю однозначно, автор комментария называет Путина гарантом безопасности русской общности в мире. Он позитивно относится к тому, что Россия не должна оставаться равнодушной к событиям в Крыму. Приемы, используемые при фотосъемках считает фарсом, называя их "мерзкими". Потом углубляется в исторический экскурс по поводу Крыма (Ленин, Сталин, Хрущев), но без позитива в этом плане, а в финале звучит его вопрос, причем, он многозначный и трактовать его можно следующим образом:
1. "А кого хотят видеть сегодня аглосаксы в Крыму?"
2. "И чей он (Крым - примечения переводчика :roll: ) сегодня, волнует англосаксов."
Вопрос риторический, на мой взгяд. Я перевела статью непредвзято, хотя и не дословно, а контекстуально. Могу принять возражения и обосновать свой перевод.

Сергей Меркулов
Сообщения: 1118
Зарегистрирован: 31 янв 2012, 12:47
Откуда: Санкт-Петербург
Контактная информация:

Re: Отношение к положению на Украине в Болгарии

Сообщение Сергей Меркулов » 15 мар 2014, 21:22

Наши болгарско-украинские родственнички в Запорожье яро поддерживают Киевский режим. Нашего президента и наше правительство ругают худшими словами. Хотя, впрочем, у них одна пластинка - "во всем виноват Путин".
А я им на это отвечаю, что для нас Путин - наш любимый президент.
В общем, игра идет нечистая и они (щати и ЕС) норовят исключительно так, чтобы в одни ворота. Политика двойных стандартов. Я читаю статьи Пола Крейга Робертса, который когда-то был чуть ли не правой рукой Рейгана, строителем рейганомики. Так вот он сейчас публично занимается исключительно разоблачением деятельности штатовских кукловодов.
Сдается мне, что этим летом все же придется ехать в Болгарию в объезд. Минусов два: на 400-500 км длиннее маршрут и дорога выйдет дороже из-за более высоких цен на бензин по странам ЕС.
Судя по развитию событий, надежды на успокоение к лету мало. Я предполагаю, что украинские нелегитимные власти вообще могут дойти до закрытия въезда на Украину для русских граждан.

Сергей Меркулов
Сообщения: 1118
Зарегистрирован: 31 янв 2012, 12:47
Откуда: Санкт-Петербург
Контактная информация:

Re: Отношение к положению на Украине в Болгарии

Сообщение Сергей Меркулов » 16 мар 2014, 12:37

Из комментариев с сайта http://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-ukrajna-i-es/lavrov-sled-sreshta-s-keri-krim-ima-pravo-da-se-samoopredeli-6007517
Комментариев там очень много, как и везде. Ниже приведены высказывания противников "мирового сообщества". Высказывания же сторонников "такового сообщества" мне не к лицу рекламировать.

15.03.2014 15:55blkfan

Абе керчо ли кирчо ли си как няма да признаваш референдум къде ти отиде димукрътското мислене а? Не стига че продължавате да разделяте с цел да владеете и изнудвате по целия свят ами и заплахи ще отправяте?!!! Но дори и ние обикновените хора виждаме целите на политиката ви и резултатите от нея. Така че добре е че има ядрени ракети само те ни спасяват от вас господа хамериканци. Той Путин ви го каза ама вие не чувате май. Ако се нарушат интересите на Русия тя ЩЕ използва всякакви средства. И лично аз подкрепям тази позиция. Дори целия свят да купите или заблудите аз обикновения гражданин изисквам от Путин да ви позагрее малко че дори и напълно. Дори и цената да е унищожението на този свят доминиран и разиграван от вас керчовци недни. Кво правите на другия край на света с оръжие и пари а??? Що не си стоите там у вас и да ни доказвате колко сте велики? Без световните пазари и суровини вашата хамава цивилизация ще се срине за месеци. Ето това май трябва да осъзнаят народите по света и да ви бият шута дори по недотам демократичен начин.

15.03.2014 12:51k.a.d.2

дете, аз политически мечти нямам! - в момента, в България е унищожена и туширана всякаква политика, така че няма място за никакви "политически мечти"!!! Дори твоите..."мечти" с РБ са жестоко туширани, чрез участието там на шефа, другаря Иван Костов, Другарката Кунева-Пръмова и оня турчулян...как беше там...ти си го знаеш!
Та да запомниш от мен, дете, че в бананови репубики, каквато е България - само анкав на ЕС, а не равноправен член на ЕС, просто няма политика!!! - всичко е в полза на колонизатора и в негово име!
И толкова, дете...А за да знаеш това и да го осъзнаеш, просто са ти необходими повече знания от световната история и....много мислене, а не да рипаш и да искаш, без да знаеш и осъзнаваш, какво искаш и дали това, което искаш, е това, което искаш!!!

15.03.2014 09:49
Неутрален
И пак да припомня коварните начини следствие на които САЩ се включи (заради печалба) във ПСВ, ВСВ,Виетнам, и всички сегашни "Цветни революции"....
... че в Ирак имало химическо оръжие, следствие на което Ирак беше сринат ,а Саддам обесен, онова ,което се случи и с Кадафито. ...Сега на прицел е Украйна , за да може да се постави на колене Русия...
Долу правителството на САЩ, референдум за излизането на България от НАТО !

15.03.2014 10:45Спаружко

"След дълъг разговор с руския външен министър държавният секретар на САЩ Джон Кери отново предупреди, че Вашингтон и международната общност няма да признаят резултатат от предстоящия референдум в Крим."

Никой не се интересува какво считат за достойно да признават лъжците от Вашингтон и най-малко държавният секретар на САЩ има право да говори от името на "международната общност". Същата тази международна общност вече заяви в прав текст на Обама и компания, че пиратските им намерения са ясни за всички и че подновяването на Студената война ще бъде последната грешка на Вашингтон.

Рреакцията на 90% от европейците е, че НАТО трябва веднага да напусне украинския регион, а предприсъединителен протокол на ЕС с 50 милионната Украйна би бил равносилен на икономическо самоубийство.

Отново нескопосан опит на 'официалната" медийна машина да манипулира общественото мнение, който обаче има диаметрално противоположен ефект, по простата причина, че европейското и американското общества излязоха от дълбокият сън в който се намираха повече от 30 години. Лъжите вече не минават и предизвикват реакция с обратен адрес.

Странно защо същата тази медийна машина "официално" мълчи за вторият американски дрон свален от руски противозенитен комплекс над Украйна. Сигурно защото няма как да обясни присъствието на военен американски самолет излетял от база в Бавария и засечен във въздушното пространство на Украйна. Освен, може би, с отвличане от извънземни и освобождаването му над украинска територия ...

15.03.2014 10:23Miko

ЕС и САЩ не са тази чиста монета ,която постоянно се демонстрира . Техния бог е бога на парите , ако беше Християнския Бог едва ли ХОМОСЕКСУАЛИСТИТЕ щяха да са това което са , а те са ЕЛИТ в момента .
Който не е сигурен за мнението на Господ по въпроса да прочете за Содом и Гомор .
Русия и тя си има своите гехове , нооооо В СЛУЧАЯ Е ПРАВА и Господ ще я подкрепи ! НЕ МОГАТ ДА Я ПИПНАТ !!!

Глокая Куздра
Сообщения: 640
Зарегистрирован: 27 авг 2012, 13:41
Откуда: България, Бургас
Контактная информация:

Re: Отношение к положению на Украине в Болгарии

Сообщение Глокая Куздра » 16 мар 2014, 15:18

Сергей Меркулов писал(а): А я им на это отвечаю, что для нас Путин - наш любимый президент.
За всех только не говорите.

Евгения
Сообщения: 3514
Зарегистрирован: 10 янв 2012, 21:25

Re: Отношение к положению на Украине в Болгарии

Сообщение Евгения » 16 мар 2014, 23:41

Глокая Куздра писал(а):Сергей Меркулов писал(а):А я им на это отвечаю, что для нас Путин - наш любимый президент. За всех только не говорите.
Не любимый, но президент моей страны, а я ее граждинин, и этим сказано все, что хотела сказать. Моим любимым президентом был Борис Ельцин. Россия - моя страна, а значит и В.Путин для меня - президент России.

Сергей Меркулов
Сообщения: 1118
Зарегистрирован: 31 янв 2012, 12:47
Откуда: Санкт-Петербург
Контактная информация:

Re: Отношение к положению на Украине в Болгарии

Сообщение Сергей Меркулов » 17 мар 2014, 10:34

Глокая Куздра писал(а):
Сергей Меркулов писал(а): А я им на это отвечаю, что для нас Путин - наш любимый президент.
За всех только не говорите.
Уточняю: Путин - любимый президент для меня и моей жены. Он - молодец, что не смотрит в рот международной закулисе (= "мировому сообществу". У НИХ - мировое сообщество, у НАС - все прогрессивное человечество. Игра пропагандистских штампов и моделей.)
Молодец. А они пусть там себе злобствуют и воздух ртом глотают.
А если вам Путин не нравится, так приведите пример хоть одной другой кандидатуры в русские президенты - такого человека, который бы понравился всем как в проведении внутриэкономической политики страны, так и внешнеполитического курса, направленного на восстановление могущества и величия России. Я лично таких не вижу. Что же до "болотных" креатур, то все они выступают "не по теме", говоря расхожим жаргоном толпы. Они много болтают об антикоррупции и демократии, но никто - о возвращении России ее геополитического могущества. А для моей семьи - это наиболее важно. Наш культурно-исторический вектор-фактор-компонент. От шведских берегов до Анкориджа.

Ответить

Вернуться в «Политика»